Jak zmierzyć okno do rolet dzień noc?

Zarówno w nowoczesnych domach, jak i w tych nieco starszych odchodzi się od dłuższego czasu od ciężkich zasłon na rzecz stylowych rolet. Po jakie rolety warto jednak sięgnąć? Największą popularnością cieszą się obecnie rolety dzień noc, ponieważ nie tylko zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi, ale stanowią również idealny element aranżacyjny każdego pomieszczenia. Zakup takich rolet nie powinien sprawić żadnych problemów, jednak jak zmierzyć okno do rolet dzień noc?

Czym charakteryzują się rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się idealnie zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni. Warto jednak wiedzieć o tym, iż aby takie rolety mogły spełniać idealnie wszystkie swoje funkcje, ich rozmiar musi być bardzo dobrze dobrany do wymiaru okna. Czym jednak charakteryzują się rolety dzień i noc? Takie rolety składają się z pasków nieprzepuszczającego materiału, które przedzielone są materiałem prześwitującym. Podczas zwijania rolety, paski zachodzą na siebie. Dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu każdy użytkownik może sam zadecydować o tym, jak dużo światła ma dostać się do wnętrza pomieszczenia. Rolety dzień i noc to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup tych właśnie rolet.

Jak zmierzyć okno do rolet dzień noc?

Zmierzenie okien przed zakupem rolet dzień i noc nie jest wcale takie trudne, jednak należy pamiętać o tym, aby przestrzegać pewnych zasad prawidłowego pomiaru. Podczas dokonywania pomiarów niezwykle ważne jest to, aby nie mierzyć jedynie światła okna, ponieważ szerokość rolety powinna być zawsze równa szerokości szyby wraz z przyszybowymi listwami. Niestety niektóre okna mają bardzo wąskie listwy, przez co dokonanie precyzyjnego pomiaru nie da się dokonać. W takiej sytuacji do szerokości szyby należy dodać po 5 mm z każdej strony. W niektórych oknach listwy przyszybowe w ogóle nie są stosowane, dlatego też w takim przypadku podczas dokonywania pomiaru należy dodać po 15 mm z każdej strony. Jeśli chodzi natomiast o długość rolety, to należy zmierzyć dokładnie długość samej szyby. Podsumowując, podczas zakupu rolet dzień i noc należy bardzo dokładnie zapisać trzy pomiary. W pierwszej kolejności należy zmierzyć szerokość samej szyby, następnie szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi a w ostatnim kroku wysokość samej szyby. Podczas dokonywania pomiarów warto sięgnąć po metalową miarkę, ponieważ w porównaniu z innymi daje ona bardzo dużą precyzyjność, a to w przypadku rolet dzień i noc jest niezwykle istotne.

Na stronie https://rollcenter.pl/ producent zadbał o klienta i w każdym produkcie pokazał na filmikach jak mierzyć rolety dzień i noc

Już od
Żaluzje plisowane dachowe Awangarda
Dopasuj i kup roletę
Już od
Rolety plisowane Awangarda
Dopasuj i kup roletę
Już od
Roleta MINI Podgumowana
Dopasuj i kup roletę