Jakie rolety wybrać do łazienki?

Okno sprawia, że łazienka wydaje się bardziej przestronna, ale wymaga odpowiedniej osłony w celu zapewnienia prywatności. Idealnie sprawdzą się rolety, trzeba jednak wybrać odpowiedni model, który będzie się nadawał do zastosowania w tym pomieszczeniu. Jaki produkt wybrać?

W częściach domu lub mieszkania, w których występuje wysoka wilgotność powietrza, trzeba stosować materiały odporne na działanie wody. Najważniejsze jest zapobieganie rozwojowi grzybów i pleśni, ponieważ wpływają one niekorzystnie na zdrowie. Nawet najlepsza wentylacja nie zawsze radzi sobie z szybkim usuwaniem wilgoci. Należy także pamiętać, że na roletach może gromadzić się dużo wody, ponieważ znajdują się one w pobliżu zimnych szyb, na których skrapla się para wodna. Z tego powodu rolety do łazienki powinny być dopasowane pod względem budowy i materiału do specyficznych warunków.

Wybór materiału

Najlepszym rozwiązaniem są tworzywa sztuczne lub aluminium. Rolety z takich materiałów nie wchłaniają wody. Są także łatwe w pielęgnacji. Ponieważ są bardzo gładkie, można je łatwo utrzymać w czystości i usunąć wszystkie zabrudzenia. W łazience nie sprawdzą się dekoracyjne rolety wykonane z tkanin i drewna. Na takich powierzchniach od razu widać brud, a także grzyb i pleśń, które popsują estetykę osłon okiennych oraz będą niebezpieczne dla zdrowia.

Dobre zaciemnienie pomieszczenia

Rolety do łazienki muszą oczywiście zagwarantować domownikom odpowiedni poziom prywatności. Z tego powodu trzeba wybrać model, który zapewni właściwe zaciemnienie. Praktycznym rozwiązaniem są plisy, ponieważ pozwalają na dosyć dowolną regulację miejsce wpadania światła. Jeśli zasłonimy okno od dołu, zyskamy więcej prywatności, jednocześnie będziemy nadal mieli dostęp dziennego światła do łazienki. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się rolety w ciemnym kolorze, ponieważ zapewnią dużo lepszą izolację od otoczenia, także wtedy, kiedy światło w łazience będzie zapalone.

Estetyczne rolety do łazienki

Estetyka rolety będzie wpływała na wygląd całego pomieszczenia. Jest ona zazwyczaj jedyną osłoną znajdującą się na oknie, więc na pewno będzie zwracać uwagę. Wybór produktów jest bardzo duży, dlatego bez problemu można znaleźć ładne plisy lub rolety w kasecie, które będą pasowały do wystroju łazienki, a także spełnią swoją praktyczną funkcję. Rolety w łazience zawsze będą się szybciej niszczyć, ale dzięki wyborowi odpowiedniego modelu można spowolnić ten proces i sprawić, że osłony okienne dłużej zachowają swój ładny wygląd.