Klasycznie i z pomysłem – rolety w paski

Kiedy budujemy swój wymarzony dom, zastanawiamy się w jaki sposób go urządzić, aby był jak najbardziej funkcjonalny, a zarazem piękny. Starannie wybieramy wszelkie dodatki oraz materiały wykończeniowe, by w pełni móc cieszyć się ze swoich czterech kątów. Troszcząc się o detale, dobrze jest postawić także na funkcjonalne rolety okienne, które zapewnią nam odpowiednią ilość naturalnego światła. Bardzo popularnym  na rynku rozwiązaniem są teraz rolety w tzw. paski, które możemy dostosowywać do swoich potrzeb. Chcecie poznać kilka szczegółów na ich temat? Koniecznie przeczytajcie!

Klasyczność w każdym calu

Rolety w paski to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wybierać pomiędzy całkowitym zaciemnieniem, a niewielkim dostępem światła. Dzięki technice naprzemiennych pasów, możemy swobodnie nimi manewrować. Rolety te mają jeszcze tę zaletę, że jeżeli będzie zależeć nam na całkowitym odsłonięciu, możemy je podciągnąć do góry, przez co będziemy mogli w lecie cieszyć się słonecznymi promieniami. Rolety paskowe są bardzo łatwe w obsłudze i stosunkowo niedrogie, gdyż ich koszt zamyka się w około 70 złotych. Z pewnością ucieszą się z nich osoby, które cenią sobie prywatność, ale także stawiają na klasyczne rozwiązania, bez dodatków.

Bezproblemowy montaż

Montaż rolet jest niezwykle prosty. Musimy jednak przedtem dobrze zmierzyć okno na długość i szerokość. Na każde okno trzeba zakupić osobną roletę. Postępując według instrukcji jesteśmy w stanie praktycznie samodzielne lub z niewielką pomocą zamocować całą roletę w paski!  Co najważniejsze, nie musimy przykręcać ich do okna, jak innych rolet, tylko montujemy je na specjalnych haczykach, dzięki czemu nie będziemy musieli dodatkowo sprzątać po wierceniu. Każdą roletę możemy odpiąć bez problemu i przenieść w inne okno o tych samych rozmiarach. Rolety w paski świetnie sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecięcym oraz w kuchni. Wszędzie tam, gdzie szczególnie zależeć będzie nam na prywatności.

Jaki kolor wybrać?

Rolety w paski dostaniemy w różnorodnej kolorystyce, w zależności od tego, jakie są nasze preferencje. Z pewnością stawiając na kolory ciemne, rolety mniej będą się brudzić, ale zapewnią nam także mocniejsze zaciemnienie. Przeznaczone są dla osób, które cenią sobie półmrok. Rolety jaśniejsze mogą ulegać większemu zabrudzeniu, jednak mimo przyciemnienia, pozostawią nasze wnętrza w jaśniejszych tonach.

Rolety w paski to idealne rozwiązanie dla poszukujących prostych w montażu i klasycznych zaciemnień do okien. Świetnie będą prezentować się zarówno w sypialni, jak i jadalni. Szeroki wybór kolorystyki sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie i dla swoich preferencji. Rolety w paski są jednymi z najczęściej wybieranych rozwiązań.