Rolety odpowiednie do okien z wywietrznikami

Chcąc znaleźć dla swojego mieszkania roletę, natrafia się na różne ich rodzaje. To nie jest jedynie kwestia tego, jak każda z nich się prezentuje. Dzięki ich różnorodności można wybrać odpowiednią do potrzeb. Można dobierać rolety z uwagi na potrzebny poziom zaciemnienia, na budżet, jakim się dysponuje, a także mając na uwadze samo okno.

Wywietrznik w oknie i roleta – czy to problem?

Obecnie najczęściej montuje się w domach i mieszkaniach okna PCV. Są szczelne, co jest zaletą, ale ma też pewną słabą stronę. W pomieszczeniach z tak szczelnymi oknami pojawił się problem z wentylacją. Doskonałym jego rozwiązaniem są okna z wywietrznikami. Taki dodatek w oknie to nie jest przeszkoda, jeśli zamierza się osłaniać okna roletami. Trzeba jedynie wybrać pasujące rolety na okna z wywietrznikami i można mieć zarówno ten funkcjonalny dodatek w oknie, jak i nowoczesną, funkcjonalną osłonę wewnętrzną okna. Nawet szukając czegoś tak specjalistycznego, ma się wybór. Nie tylko jeden rodzaj rolet będzie pasować.

Rolety MINI i plisowane na okna z wywietrznikiem

Bardzo często wybiera się przy takich oknach rolety MINI. Montuje się je w sposób nieinwazyjny, na specjalnych haczykach. Potrzebne są dłuższe haczyki, a rolka znajdzie się pod wywietrznikiem. Zaletą takiego wyboru jest nie tylko pogodzenie obecności rolety z wywietrznikiem, ale też prosty montaż i niższa cena rolety. Roleta MINI może występować w wersji dzień noc albo typowej, czyli jako jednolity materiał.

Bezinwazyjny montaż to także rolety plisowane. W odróżnieniu od innych wersji, można regulować obszar zaciemnienia w oknie na dwa sposoby. Zwykle można podciągnąć roletę do góry i pozostaje odsłonięte miejsce na dole okna. Wybierając plisowane, można odsuwać je i od góry. Nie tylko więc są to dobre rolety na okna z nawietrznikami, ale też dają więcej możliwości komuś, kto chce się czuć komfortowo, pomimo mocnych promieni słonecznych. Podobnie jak inne rodzaje, można je wybierać spośród różnych kolorów.

Czy można wybrać rolety w kasecie?

Rolety w kasecie mają wiele zalet. Nie kurzą się, bo chroni je kaseta. Dzięki prowadnicom idealnie przylegają do okna. Jeśli jednak miałaby być to roleta na okno z wywietrznikiem, to nie każda w kasecie będzie odpowiednia. Trzeba wybierać takie, które będzie można przytwierdzić tak, by nie kolidowało to z wywietrznikiem. Rolety w kasecie mogą także znajdować się w świetle szyby. Są przyklejane, więc montaż ich jest bardzo prosty. Nie znajdują się w ramie okiennej, więc obecność wywietrznika w ogóle nie jest problemem.

Już od
Żaluzje plisowane Basel, Kamari
Dopasuj i kup roletę
Już od
Żaluzje plisowane dachowe Signum
Dopasuj i kup roletę
Już od
Rolety plisowane Awangarda
Dopasuj i kup roletę