Rolety w pokoju dziecięcym – jakie wybrać?

W ciągu dnia roleta będzie chronić wnętrze dziecięcego pokoju przed nazbyt mocnymi promieniami słońca. Wystarczy ją nieco opuścić, a warunki do zabawy i nauki staną się bardziej komfortowe. W nocy zasłoni ona okno, zapewniając poczucie prywatności.

Roleta – dobry wybór do pokoju dziecka

Wybór rolety to postawienie na praktyczny sposób zasłaniania okna. Korzystanie z niej jest wygodne, a przy tym parapet, który nie kryje się za zasłonami, to dobre miejsce na trzymanie różnych rzeczy. Ważne jest to, że wybierając rolety do pokoju dziecięcego, ma się osłonę, którą łatwo utrzymać w czystości. Walory praktyczne łączą się z dekoracyjnymi. Roleta ma wpływ na to, jak będzie wyglądał pokój. Może też być jego ozdobą albo wprowadzić do niego przyjemny klimat. W pokojach dzieci dobrym wyborem są wesołe, wyraziste kolory rolet.

Jaki kolor rolety do dziecięcego pokoju?

Barwy weselsze czynią pokój bardziej przyjemnym miejscem. Rolety w wyrazistych kolorach sprawiają, że pokój dziecka wygląda ciekawie. Jeśli panuje w nim neutralna kolorystyka, to tym bardziej można pomyśleć nad ciekawszym kolorem. Doda się nieco barwności wnętrzu dzięki osłonie okiennej oraz kilku akcentom w tym samym kolorze.

Ciekawe kolory rolet do pokoju dziecka to jasna zieleń, pomarańcz, żółć, niebieski. Dziewczynce może się spodobać okno z różową osłoną. Można także wybrać barwy neutralne np. jak w pokoju dziecka i tak już jest za dużo barw, więc chce się dodać spokoju aranżacji. Barwa rolet nie musi być jasna. Starsze dzieci lubią ciemne kolory. Zapewniają one więcej przytulności we wnętrzu, więc także są dobrym wyborem.

Wybór najodpowiedniejszego typu rolet

Częsty wybór to rolety standardowe w kasecie i z prowadnicami. Takie rolety to dobry wybór, kiedy nie rezygnuje się z firanek. Jeśli chce się z nich zrezygnować, to sprawdzą się rolety dzień noc. W ciągu dnia będą zapewniać poczucie prywatności, tak jak czynią to firanki. Jeśli ważne jest, by rolety do pokoju dziecięcego to był jak najniższy wydatek, to można wybrać wersję standardową albo dzień noc bez kasetki. Kolejna możliwość do pokoju dziecka to rolety plisowane. Wyglądają jak papier, z którego zrobiło się harmonikę. Dziecku może się taka wersja, jako bardziej oryginalna, bardzo spodobać. Podobnie jak i inne rodzaje, ten rodzaj rolet można wybrać w różnych kolorach: jasnych i ciemnych, wyrazistych i neutralnych.

Wybierając roletę, warto wciągnąć do tego i dziecko. To ono musi być zadowolone z tego wyboru. Na ile jest to możliwe, warto uwzględnić preferencje dziecka, szczególnie w odniesieniu do koloru.